Jump to content

Recommended Posts

Posted

 

Al een aantal jaar gebruik ik een naniwa 120/1000 om mijn keukenmessen mee te slijpen. Dat ging eigenlijk altijd prima.

Messen werden goed scherp.

Nu heb ik een zakmes dat ik dus ook wilde slijpen, maar die kreeg ik maar niet scherp.

Dus een extra steen besteld, misschien moet hij gewoon wat fijner geslepen worden. Dus een wusthof 3000 / 8000 erbij.

Nu lijkt of de 8000 zelfs grover is dan de 1000 op de naniwa.

Als ik mijn mes over de naniwa 1000 haal krijg ik een behoorlijk glimmend resultaat. Met de 8000 van wusthof krijg ik een egaal maar dof resultaat.

 

De naniwa 1000 is dus de rode, blauw is 3000 en wit 8000

 

De witte voelt ook gewoon grover aan dan de rode, de rode is wel zachter dan de witte

 

Klopt dit wel? Ik heb het idee dat de rode veel fijner is dan de witte

 

3357c693df2a72a7a997e241c383f6a4.jpgb39abfb7d7135cd15ac3c8764a7f12e6.jpg21d1c5aa5169ada5e4390665ebdf2599.jpgd3f79e76328b5a6a791a8ca6a809ae9e.jpg23203a219cce1bce97946e17176ecdd4.jpg

Posted

Ik heb gelezen dat je de wusthof 3000/8000 steen eerst 5 tot 10 minuten moet onderdompelen in water en nat houden tijdens het gebruik

hopelijk helpt je dit

Posted

Dank voor de tip Tony, dit is hoe ik hem heb gebruikt. Hij lijkt meer water door te laten dan de naniwa, daar blijft echt een laagje op liggen, de wusthof moet ik meer nathouden inderdaad.

  • I like it 1
Posted

Ik kan mij nog herinneren dat ik ooit een Norton 4000/8000 heb gehad , deze 4000 kant was ook erg ruw.

Daar moest eerst een aantal mm verwijderd worden voordat hij bruikbaar was.

 

Geen ervaring met de Wusthof overigens , maar misschien is hier ook zoiets aan de hand.

 

Probeer eens het kras patroon te bekijken op een oud mes of zo, dan heb je iets vergelijkingsmateriaal .

  • I like it 2
Posted

Thanks, ik zat hier ook al aan te denken, misschien moet eerst het eerste grove laagje er af. Staat niets over in de kleine handleiding die erbij zat.
Zal vanavond eens met een oud mes aan de gang gaan om te zorgen dat ik inderdaad het eerste laagje staff heb.

  • I like it 1
Posted

Geprobeerd, flink met een oud mes aan de gang geweest. Het lijkt niet veel uit te maken.
De eerste foto is dus na de 8000 de 2e na de 1000.
Misschien niet zo duidelijk maar na de 1000 is de snede duidelijk gladder.
Dat lijkt mij niet te kloppenc31d89707b1856ffad97b517dca84628.jpgc35f58e71d9cb0d50af065c1545fe005.jpg

Posted

ik heb zelf nooit eerder met een 8000 geslepen, maar volgens mij moet die niet knarsen toch? ik hoor een hoop geschraap, veel meer dan met de 1000 steen. 

 

Posted

De 8000 hoort zeker niet te knarsen of te krassen,  je mes glijdt daar overheen als een veertje over een spiegel.

  • I like it 1
Posted

Inmiddels reactie van de winkel gehad. Ze vinden ook de naniwa 1000 fijner aanvoelen dan de wusthof 8000. Ze gaan verhaal halen bij wusthof.

Wordt vervolgd...

Posted

Gewoon benieuwd maar waar heb je die stenen vandaan? Ik vertrouw alleen knivesandtools.com/nl (zitten in Apeldoorn)

 

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

 

 

 

 

  • 1 month later...
Posted

Dit verhaal is eindelijk tot en conclusie gekomen. 

De steen is meegenomen naar wusthof, daar concludeerden ze dat er niets mis is met de steen, en dat hij voldoet aan de verwachtingen die zij er aan stellen. 

Een medewerker van knives and tools heeft hem zelf ook geprobeerd en was het ermee eens dat dit geen 3000 8000 lijkt maar eerder een 3000 6000, waar ik het overigens totaal niet mee eens ben. 

Dat werd ook bevestigd nadat ik had aangegeven dat ik liever een naniwa 3000 had, en die heb ontvangen. 

Dit is inderdaad de stap die ik verwachtte om vergelijking met de naniwa 1000.

De wusthof komt wat mij betreft nog niet misschien in de buurt van deze korrel. 

 

De shop heeft zijn werk goed gedaan, mijn verhaal serieus genomen en er echt werk van gemaakt. Ik ben het dan niet eens met hun conclusie dat de wusthof aan bepaalde verwachtingen zou voldoen, maar ze hebben me wel kosteloos mijn al gebruikte product vervangen door een product naar keuze zonder extra kosten. 

 

Wat wusthof slijpstenen betreft, daar zou ik met een hele grote boog omheen lopen, zeker voor scheermessen. En als je er dan toch een aanschaft, ga er dan vanuit dat je de korrelgrootte met een grote korrel zout moet nemen en die gerust door 10 kunt delen om in de buurt te komen van de korrelgrootte van bv de naniwa super stones. 

 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.