Jump to content

Recommended Posts

Posted

Wie heeft er ervaring met scheerolie om deze eerst (paar druppeltjes) aan te brengen om vervolgens met scheerzeep in te zepen. Het zou een gladder en beter glijden van het mes tot resultaat moeten hebben. Iemand advies voor een betaalbare scheerolie?

Posted

Ik heb ervaring maar dan een mindere, verschillende geprobeerd en geeft mij een slechter resultaat, UEKAZ natuurlijk.

  • I like it 1
Posted
Ik heb ervaring maar dan een mindere, verschillende geprobeerd en geeft mij een slechter resultaat, UEKAZ natuurlijk.
+1. De olie leidt tot een slechtere werking van de zeep (in mijn ervaring toch)

Verstuurd vanaf mijn Moto G (5) Plus met Tapatalk

  • I like it 1
Posted

Ik gebruik wel af en toe olie, maar vooral vanwege de geur. Ik merk niet veel verschil. Maar het gaat zeker niet slechter.

Verstuurd vanaf mijn SM-T580 met Tapatalk

  • I like it 1
Posted

Ik gebruik wel meestal een preshave (proraso) maar nooit een olie (schijnt ook niet zo goed voor je scheerkwast te zijn). Olie en zeep mixen niet lekker. 

  • I like it 2
Posted

Net een olie van simpson besteld.  Eigenlijk n.a.v. deze vraag.  

Heb er geen ervaring mee en wil het zeker een keer proberen (met een oude kwast @talibeard, bedankt alvast voor de tip)

 

Gebruik soms wel de preshave van proraso, maar merk daar geen verschil in met scheren.  Wel lekker verfrissend.  

 

 Zodra ik de olie binnen heb en gebruikt, zal ik mijn ervaring laten weten

  • I like it 1
Posted

@Robgtt99 eerlijk verwacht ik niet dat scheerolie beter/sneller werkt dan proraso. Ik weet niet hoe je het gebruikt (hoelang je wacht met vervolgens schuim aanbrengen) maar vooral bij voor mij mindere zepen (Tabac, C&E, Monsavon etc) maakt 1 tot 2 minuutjes in laten werken een wereld van verschil. Bij de betere (DRH, TFS, Arko) maakt het weinig uit.

Posted

Ik doe hetzelfde.  Maar met of zonder....

 

 Beide gevallen gewoon een goede scheerbeurt. 

 

 gebruik voornamelijk de zepen van Stirling, prorasso, simpson, TOBS, baume.be.  

 

 Maar heb zelf nog nooit scheerolie gebruikt.   

Puur uit nieuwsgierigheid. 

Alles een keer geprobeerd hebben 

  • I like it 1
Posted

Ik ben ook een fervent gebruiker van Pre-shaves zowel cremes als olie, behaal ik een beter resultaat met pre-shave?? Néé een goede zeep is absoluut voldoende om de baardharen volledig te verzachten, ik gebruik het eschter meer om het  ritueel na het wassen de pre-shave in te masseren en vervolgens schuim te gaan kloppen.

Ik heb diverse zelfgemaakte olien en daarnaast bijvoorbeeld van Treufitt & Hill, American Crew, Floid, Acca Kappa en Bleubeards Recenve.

 

Of het de kwasten nadeling beinvloed weet ik niet ik heb dit in ieder geval nog nooit opgemerkt. Volgens mij valt dit mee ( maar dit zeg ik zonder enige schtergrond of kennis) omdat de kwast na het opschuimen geheel gevuld is met schuim en dus geen olie op kan nemen en ook het opschuimen over de olie heen is geen enkel probleem.

Dat laatste ondervind ik echter wel bij de pre-shave creme van Vitos niet elke scheerzeep wordt van deze ondergrond gelukkig.

 

 

Posted

Vandaag, beter zojuist, de scheerolie van Simpson gebruikt

 

De geur rook.....

.... als ik het nog geur noemen, rook naar afgewerkte frituurolie.

 

Niet geheel naar mijn smaak. 

 Haren ingesmeerd en even laten zitten.    Schuim geklopt met Simpsons peppermint en rosemary. 

En met een oudere kwast mijzelf ingesmeerd.   

Dit ging prima

 

Scheerbeurt met de Koraat ging soepel.  Resultaat: glad...

 

 Gladder dan normaal ?

 Nee.

 Soepeler?

 Nee

 

 Ik moet bekennen dat ik altijd met Simpsons (de cafe latte) een makkelijke soepele scheerbeurt heb.  En met goed resultaat.  

 

 Mijn voorkeur gaat uit om de olie over te slaan.    Alleen al vanwege het idee dat ik in een frietkot sta qua geur.  

 

 

 

 

 

 

 

  • I like it 1
  • Haha 4

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.