Jump to content

slijpen 3tal open scheermessen.


Tillie

Recommended Posts

goede avond,

 

Ik heb op het moment 2 messen/ en een 3e van mijn schoonvader.

alleen heb ik nog niet het geld gehad om slijpstenen aan te schaffen.

 

zou iemand mij hiermee kunnen helpen om ze eventueel te slijpen?

 

alvast bedankt

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Is er een makkelijkere manier om te slijpen dan met een coticule?

 

Welke richting je ook uitgaat het zal de nodige oefening vergen. Synthetische stenen geven naar mijn bescheiden mening het meest gelijke resultaat waar natuurstenen echt vergen dat je je persoonlijke steen leert kennen om er het beste uit te halen. Net als met het leren scheren met een open mes is gebrek aan geduld het grote stuikelblok, iedereen kan het leren maar je moet bereid zijn leergeld te betalen.

Link to comment
Share on other sites

Ik wilde eerst ook alles met een coticule doen. Daarna nog een Jnat gekocht voor wat extra scherpte. (Misschien omdat ik ipv 100%, maar 90-95% uit de coticule haalde).

 

Omdat de basis toch het zetten van de bevel is heb ik een naniwa chosera 2K gekocht. En moet zeggen dat het met deze steen een stuk sneller en waar Snuff het over heeft een gelijk resultaat.

 

Zit nu zelfs nog te denken aan een 5k naniwa

Link to comment
Share on other sites

Mij lukt het niet met de coticule. Die heb ik (tijdelijk) opgegeven. Voorlopig alles synthetisch, daar leer ik al een hoop over hoe een mes reageert. Als ik daar constante resultaten haal probeer ik de C weer.

Overigens zou ik gewoon rechtstreeks bij ardennes-coticule.be halen. Die kan je gewoon mailen en aangeven waar je de steen voor gaat gebruiken, dan zoeken ze een geschikte voor je uit.

Link to comment
Share on other sites

Ik heb de afgelopen weken Naniwa's en 'n Atoma aangeschaft, omdat mij geadviseerd werd als beginnende slijper, synthetische stenen te gebruiken.

Met de reden die Snuff al aangaf namelijk het behalen van het meest voorstelbare en gelijke resultaat...

 

Chosera 2K met dressing stone

Professional stone K5

Snow white K8

Specialty stone K12

Atoma 1200 diamant

 

Ik heb ze nog niet gebruikt, ben nu scales aan 't maken, en dan maar eens 'n poging wagen...

Link to comment
Share on other sites

Maar je hebt dat allemaal niet nodig! Laat gewoon je messen door een kundig iemand slijpen en dan volsta je met een finisher zoals bijvoorbeeld een Chosera 10K of Naniwa 12K of een coticule.

 

Verder gewoon stroppen op leder en eventueel Crox zoals de meesten doen. Voldoet dit niet meer om comfortabel te scheren dan is een stapje terug bijvoorbeeld voorzichtig met alleen gebruik van water 15-20 heen en weer bewegingen (begin met weinig en test).

 

Alle grovere stenen kun je later nog bijkopen maar zijn alleen nodig als je een mes van nul wil slijpen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.