Dali Posted February 11, 2014 Posted February 11, 2014 Omschrijving: De HEMA mesjes zijn in Israël gemaakte Personna mesjes die ook in hetzelfde doosje op een andere blister op meer plaatsen verkocht worden (US/UK). De doosjes zijn van kunstof waar je de gebruikte mesjes ook in kwijt kunt. Alle fictie, non-fictie en ondervinding over dit bekende mesje in één topic. (betere foto volgt)
Marcel Posted February 11, 2014 Posted February 11, 2014 Komen deze inderdaad uit Israël of uit een van de andere fabrieken van Personna? Ik vind het wel een comfortabel mesje, maar de scherpte laat voor mij te wensen over.
Francois Posted February 11, 2014 Posted February 11, 2014 Wel gemaakt door Personna. Ook in Israel (al zal de Hema dat nooit zeggen). Het mesje is NIET gelijk aan een bestaand Personna mesje. Ik vind ze zelf iets te duur. Astra en Elios bijvoorbeeld zijn volgens mij beter en goedkoper.
Stoppel Posted February 11, 2014 Posted February 11, 2014 Ik heb tot op heden nog niet veel verschillende mesjes geprobeerd maar de HEMA mesjes voldoen bij mij in ieder geval prima. Verkrijgbaarheid in de winkel is mooi meegenomen.
Watergeus Posted February 11, 2014 Posted February 11, 2014 Ik heb ze ook geprobeerd. Zowel in mijn DE als in mijn shavette Voelen bij mij erg trekkerig aan, maar ondanks dat wel een glad resultaat. Niet mijn favoriet, maar ook niet de slechtste.
karaqz Posted February 11, 2014 Posted February 11, 2014 Ik heb tot op heden nog niet veel verschillende mesjes geprobeerd maar de HEMA mesjes voldoen bij mij in ieder geval prima. Verkrijgbaarheid in de winkel is mooi meegenomen. Dit ja. Ik denk dat als je prijs, gemak, beschikbaarheid en prestatie allemaal meeneemt dat het best een goed mesje is
talibeard Posted February 11, 2014 Posted February 11, 2014 Een prima mesje, wat mij betreft niet super maar een goede vriendelijke middenmoter en bovendien gewoon om de hoek verkrijgbaar. Dat maakt het HEMA mesje het beste dat je bij de detaillist kunt krijgen. Ik vind ze zelf iets te duur. Astra en Elios bijvoorbeeld zijn volgens mij beter en goedkoper. (Sorry Iwan...) UEKAZ hier want ik vind de HEMA mesjes beduidend prettiger dan de Elios mesjes en een straatlengte voorliggen op de Astra's. De prijs vind ik ook prima; we hebben het hier tenslotte niet over bulkaankoop maar over losse pakjes.
Giellus Posted February 11, 2014 Posted February 11, 2014 Ik lees op het B&B-forum regelmatig over de IP (Israeli Personna) die voor velen daar heel fijn zijn, hier en daar ook wel Crystals genoemd. Zijn dit dan dezelfde als die daar bedoeld worden of is er nog een Israelisch Personna mesje?
talibeard Posted February 11, 2014 Posted February 11, 2014 Hier is een draadje op B&B over Personna mesjes uit Israël; http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/51858-The-Official-Guide-to-Israeli-Made-DE-Blades?highlight=israeli+blades Het HEMA mesje zou hetzelde (kunnen) zijn als de getoonde Tesco mesjes en dus evt ook die van Bootz en de Shaving Shack (http://www.shaving-shack.com/10-israeli-made-double-edged-razor-blades.html)
Nix13 Posted February 11, 2014 Posted February 11, 2014 Het Hema mesje heeft mij toch wel positief verrast in comfort. Dat en het feit dat het in de winkel te krijgen is, voor een per pakje redelijke prijs maakt het een goed mesje.
Snowmiss Posted February 11, 2014 Posted February 11, 2014 Betere foto, van een door mij nog niet geprobeerd, HEMA mesje (althans de verpakking ). Ben erg benieuwd naar deze, maar heb gisteren eerst even een exemplaar van de Gillette Nacet in mijn krabber geplaatst. Daar heb ik er maar één van en daar blijft het denk ik ook bij. Direct de eerste scheerbeurt een minder fijn gevoel met scheren met dat mesje. Nog één of twee keer erbij en dan ga ik de HEMA mesjes proberen.
Johan Posted February 11, 2014 Posted February 11, 2014 Zelfs bij de HEMA op Schiphol verkopen ze de DE mesjes, zag ik tot mijn verrassing! Ik vind het prima mesjes, die wat mij betreft niet onder doen voor de "echte" Personna mesjes (Personna Platinum Chrome b.v.)
marco Posted February 11, 2014 Posted February 11, 2014 Ik ben ook erg tevreden over de HEMA mesjes. Staan bij mij in mn top 5 zelfs.
Dali Posted February 13, 2014 Author Posted February 13, 2014 Kortingsstickers van Hema gekregen (15 en 20%). Gelijk paar pakjes Hema mesjes gekocht ermee. Scheelt weet een dubbeltje Hier een goede afbeelding. Mij valt de 'verkeerde' tekst op. Het gaat immers niet om 'enkele scheermesjes'. Volgens mij bedoelen ze: tien dubbelzijdige scheermesjes.
Icehouse Posted February 13, 2014 Posted February 13, 2014 Vind de prestatie nogal tegenvallen. Kan me er niet meer dan twee keer mee scheren, dan zijn ze echt bot bij mij! Met een Derby mesje kan ik me vier keer scheren, dus die vind ik beter. Ze scheren wel prima, dat wil zeggen, geen wondjes/nicks!
Dali Posted February 13, 2014 Author Posted February 13, 2014 Dat is apart. Bij mij gaat Derby stuk of 5 x mee. Zit nu bij Hema op 7 en gaat nog prima.
talibeard Posted February 13, 2014 Posted February 13, 2014 Bij mij gaat dat ook anders; HEMA 3 keer, Derby eigenlijk gewoon niet (na 5 passes nog schuurpapier korrel 240).
Icehouse Posted February 13, 2014 Posted February 13, 2014 Misschien had ik een slecht mesje haha. Ik geef het nog niet op en gooi er dit weekend nog eentje in
Snowmiss Posted February 14, 2014 Posted February 14, 2014 Altijd leuk, die wisselende ervaringen met de mesjes. Hier gaan de HEMA mesjes er volgende week in.
Dali Posted February 15, 2014 Author Posted February 15, 2014 Na 8 keer scheren het mesje vervangen. Ging opeens wat moeizamer. Je hoort meer geknisper en XTG gaat wat moeizamer. Het smooth scheren is opeens beetje weg. Alles bij elkaar prima mesje. Gaat een week mee en heeft een scherpe prijs. Een blijvertje.
Stoppel Posted February 15, 2014 Posted February 15, 2014 Na 8 keer scheren het mesje vervangen. Ging opeens wat moeizamer. Je hoort meer geknisper en XTG gaat wat moeizamer. Het smooth scheren is opeens beetje weg. Alles bij elkaar prima mesje. Gaat een week mee en heeft een scherpe prijs. Een blijvertje. Bij mij gaat ie niet 8 keer mee, maar is het evengoed een blijvertje.
marco Posted February 15, 2014 Posted February 15, 2014 Volgens mij ging het bij mij ook ergens rond de 6 tot 8 keer mee. Weet het niet meer zeker.
Snowmiss Posted February 16, 2014 Posted February 16, 2014 Ik dacht dat mijn volgende probeer mesje een HEMA zou worden, maar daar is wat tussen gekomen, de Gillette Nacet.
Twitch Posted February 17, 2014 Posted February 17, 2014 Gisteren voor het eerst gebruikt. Aangenaam verrast.
cutthroat Posted February 23, 2014 Posted February 23, 2014 Ook ik heb de afgelopen dagen het Hema mesje getest. Ik had er van Marco en van een collega een paar om te proberen gekregen. En na alle positieve geluiden over dit mesje was ik toch wel nieuwsgierig. In totaal heb ik dit mesje 5 keer getest. De eerste 3 keer in mijn EJ ED89L, de laatste 2 keer in mijn Gillette Old Type Single Ring omdat ik weer eens een iets aggresievere krabber wilde proberen. Dit omdat ik toch meestal op mijn hals een extra XTG pass en wat touch-ups nodig heb om een glad resultaat te krijgen. Ik moet zeggen dat dit mesje me aangenaam heeft verrast. Het voelde behoorlijk scherp en redelijk smooth aan. Met het passeren van de scheerbeurten nam deze scherpte en smoothness langzaam af. Gisteren, bij beurt 4, geswitched naar de Gillette. Ook deze beurt voelde het mesje nog redelijk scherp en smooth aan. Maar vandaag, bij beurt 5, voelde het alsof ik me stond te scheren met een botte hark. Een bijzondere gewaarwording. Een volgende keer zal ik het mesje gewoon in mijn EJ houden, want dat is voor het testen natuurlijk wel beter. Al met al vond ik dit een redelijk goed mesje, en het feit dat dit gewoon bij de Hema te koop is maakt dit wat mij betreft wel een aanrader.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now